Eesti Eesti keeles

Kooli kõrvalt tööle: Annetti ilus ja loov töökoht lillepoes

Annett Pendarov (21) õpib ülikoolis lasteaiaõpetajaks. Õppetööst üle jääva aja veedab tragi neiu aga lillede keskel – ta on Tartu Kaubamaja ja Tasku Jardini lillekaupluste särasilm.

Annetti töö on teenindada kliente, seada kokku kauneid kimpe ja lilleseadeid ning hoolitseda taimede eest. Jardinisse kandideeris ta kuulutuse peale. Kuigi neiul ei olnud floristi haridust või poes töötamise kogemust, avaldas ta muljet särava ja enesekindla suhtlemisega.

“Kohe esimesel töisel nädalavahetusel oli väga palju kliente ja mind visati piltlikult öeldes vette. See tundus algul pisut õudne, kuid sain hakkama ja õppisin palju, loomulikult kogenud kolleegid toetasid ka. Nii olengi jäänud, sest see töö meeldib mulle väga. Eriti naudin kimpude seadmist, aga ka klientidega suhtlemist,” lisab Annett.

Eriti meeldib Annettile, et tööandja on tal võimaldanud osaleda floristika koolitustel. Ja muidugi head kolleegid, kellest on saanud nagu teine perekond.

Üliõpilasest Annettile on oluline, et tööl oleks paindlik graafik. “Minu prioriteet on kool ja sellega arvestatakse siin. Annan vahetusevanematele oma kooligraafiku ning töögraafik tehakse selle järgi,” räägib ta. “Jah, muidugi on vahel keeruline ka, sest ega kool ei ole ainult loengud ja seminarid, lisaks tuleb teha ka palju kodutöid ja lugeda. Aga lõpuks on kõik aja planeerimise küsimus, seegi tuleb harjutades ja on tulevikus mulle kasuks.”

Annett on juba alates gümnaasiumist pidanud oluliseks kooli kõrvalt töötamist – ehkki õpingud on loomulikult esikohal. “Esiteks teenin oma raha, ma ei kujuta enam ette, et see nii ei oleks. Aga veelgi olulisemad on kogemused ja kontaktid, mis olen selle aja jooksul saanud,” ütleb ta.

Mõeldes oma tuleviku tööle õpetajana on Annett kindel, et saab lillepoes õpitut sealgi kasutada.

“Klienditeenindajana näed, kui palju on erinevaid inimesi. Õpid jääma igas olukorras rahulikuks ja viisakaks, lahendama keerulisi olukordi, võtma vastutust. Ma ei kujuta ette ametit, kus sellised oskused kasuks ei tuleks,” mõtiskleb Annett ja soovitab igal noorel juba varakult teenindajana töökogemusi saada – näiteks suvevaheajal.

Loe kaubandustöötajate lugusid ning vaata, mida võiks Sulle pakkuda töö kaubanduses: kaupmeesteliit.ee/tulekaubandusse